Najnovšie články

Publikované 23. augusta 2013

Negatívne kampane nás poškodzujú vzájomne, tvrdí poľský minister Kalemba

Poľsko má rovnako ako Slovenská republika záujem zvýšiť bezpečnosť  potravín i informovanosť spotrebiteľa. Počas dnešného veľtrhu Agrokomplex v Nitre to povedal poľský minister poľnohospodárstva a rozvoja vidieka  Stanislaw Kalemba. Poľské potraviny sú podľa jeho slov bezpečné a negatívna kampaň proti nim poškodzuje vzájomné dobré vzťahy, navyše neprospieva ani jednej strane.

Dynamika nášho vývozu potravín na Slovensko sa znížila, ale o niekoľko percent poklesol aj dovoz potravín zo Slovenska do Poľska,“ poznamenal. Negatívnu kampaň v médiách označil za krátkozrakú cestu. „Každé podozrenie by sme si mali najskôr vysvetliť, potvrdiť  aj laboratórne a až potom, ak sa pochybenie potvrdí, dať to do médií,“ skonštatoval. Podľa slov Kalembu „v Európskej únii funguje dôveryhodný systém, v rámci ktorého smerovalo sedem poľských oznámení na slovenské výrobky a len tri boli podané zo Slovenska na poľské výrobky.“

Stratégiou Poľska v rámci Vyšehradskej štvorky je väčšia spolupráca v rezorte poľnohospodárstva a potravinárstva. „Sme za otvorenú spoluprácu, ako susedia musíme navzájom spolupracovať,“ tvrdí poľský minister poľnohospodárstva. Podľa jeho slov je potravinársky sektor kľúčovým pre poľskú ekonomiku. „Zaznamenal medziročne 14-percentnú dynamiku rastu exportu, takúto dynamiku nemá žiadne iné odvetvie poľskej ekonomiky.“ Podľa Kalembu je Poľsko pripravené zavádzať nové opatrenia a nové aktivity, ktorú povedú k zníženiu nedostatkov v kvalite potravín.

Zdroj: TASR, 2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *