Najnovšie články

Publikované 21. mája 2015

EÚ predstaví na EXPO 2015 vedu ako východisko bezpečnosti potravín

Program EÚ na EXPO 2015 odštartuje eurokomisár Navracsics už v piatok 8. mája, keď vystúpi na medzinárodnej konferencii o úlohe výskumu pre globálnu bezpečnosť potravín a výživu.

Brusel 7. mája (TASR) – Európska únia v piatok (8.5.) oficiálne odštartuje svoj program v rámci Medzinárodnej výstavy EXPO 2015 v Miláne. So zameraním sa na globálne výzvy výživy a zabezpečenia dostatku potravín je EXPO 2015 pre EÚ vhodnou príležitosťou, aby predstavila svoju prácu v rôznych oblastiach súvisiacich s potravinami a snahy o zvyšovanie povedomia o tejto dôležitej globálnej otázke.

EÚ sa rozhodla klásť hlavný dôraz na úlohu vedy a pripravuje súbor odporúčaní, ktoré majú byť zverejnené 15. októbra na sklonku medzinárodnej výstavy a v predvečer Svetového dňa výživy. Ústredná úloha vedy sa odráža aj v pavilóne EÚ na výstave v Miláne.

Eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a telovýchovu Tibor Navracsics, ktorý je zodpovedný aj za Spoločné výskumné centrum (JRC) Európskej komisie, uviedol, že ak chce EÚ presvedčiť svet, že to s udržateľným riešením potravinovej otázky myslí vážne, musí využiť potenciál výskumu, vedy a inovácií na prekonanie potravinových výziev.

Taliansky premiér Matteo Renzi reční počas otváracieho ceremoniálu svetovej výstavy EXPO 2015 v talianskom Miláne 1. mája 2015. Svetová výstava EXPO Miláno 2015 bude trvať od 1. mája do 31. októbra 2015 a uskutoční sa na ploche nového výstaviska Rho-Pero v Miláne o rozlohe viac ako 1,1 mil. m2. Svetová výstava sa tentoraz koná pod mottom “Uživiť planétu, energia pre život”.

V priebehu výstavy trvajúcej šesť mesiacov by do Milána malo pricestovať viacero členov Európskej komisie (EK) a vysokých predstaviteľov ďalších inštitúcii EÚ.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *